Chcete sa naučiť niečo o tom ako sa predávajú byty?

 

Ak ste sa rozhodli predať Váš byt „na vlastnú päsť“ a nechcete si vyberať partnera, ktorý bude celý predaj zastrešovať, tak Vám odporúčam prečítať si odpovede na tieto otázky:

-          Ako mám zistiť cenu môjho bytu?

-          Ako mám urobiť dobrú ponuku svojho bytu?

-          kde mám hľadať tých správnych ľudí ktorý môžu kúpiť môj byt?

-          Čo mám robiť ak ma nikto iný ako RK nekontaktuje?

-          Kde robím chybu, ak ma po mesiaci čo si platím reklamu, nikto iný okrem RK nekontaktoval?

Predtým ako začnete Váš byt predávať, neuškodí ak si niečo o tom ako sa to robí prečítate. Dnes si odpovieme vyššie uvedené otázky, ktoré z veľkej časti ovplyvňujú to, aký úspech bude mať  Vaše predávanie.

Prajem príjemné čítanie.

 

Ako mám zistiť cenu môjho bytu?

Najjednoduchší spôsob, ako si urobíte prehľad o hodnote Vášho bytu je, že si urobíte prieskum trhu v lokalite, v ktorej sa Váš byt nachádza, a na základe ostatných ponúk v okolí, si môžete jednoducho ujasniť, v akej cenovej kategórii sa Váš byt pohybuje.

Uvedomte si že ľudia ktorých chcete osloviť, nie sú úplne hlúpy, a pravdepodobne už majú zmapované kde, čo a za akú cenu sa im ponúka, tiež je potrebné uvedomiť si že citový vzťah, ktorý máte ku Vašej nehnuteľnosti Vy, oni bohužiaľ nemajú.

 

Ako mám urobiť dobrú ponuku svojho bytu?

-          pravdivé informácie

-          jednoduchý text

-          výstižný nadpis

tieto 3 body sú základom dobrej ponuky, odložte básnické črevo, a vsaďte na jednoduchosť a pravdovravnosť. Nič nepokazíte tým, ak si necháte nejaký ten bonus až na obhliadku.

Vaša ponuka sa musí dostať do pozornosti správnym ľudom, sú to tí ľudia, ktorý sú už rozhodnutý nejaký byt kúpiť.

 

kde mám hľadať tých správnych ľudí, ktorý môžu kúpiť môj byt?

-          internetové realitné portály

-          sprostredkovatelia úverov

-          inzertné realitné  časopisy

toto sú 3 hlavné zdroje „správnych ľudí“, ak nie ste realitná kancelária, alebo nespolupracujete so sprostredkovateľmi úverov,  ostáva Vám „zaútočiť“ na internetové realitné portály .

Odporúčam Vám zamerať sa na tie najsledovanejšie ako sú napr. reality.sk alebo toprality.sk.

Po tom ako vložíte ponuku na internet, očakávajte že ako prvý Vás začnú kontaktovať začínajúci makléri s rôznymi ponukami so spoluprácou, vyšperkované príbehmi, ktorých základom bude veta „máme konkrétneho klienta“  alebo „my si províziu navýšime“  - mám pre Vás dobru radu:

NEPODLAHNITE TOMUTO TLAKU!  Ak chcete spolupracovať s RK, tak určite nie s tou, ktorá Vás chce prekabátiť prvou vetou! Vyberte si jednu, najlepšie cez odporúčanie, alebo tú našu :)

 

Čo mám robiť ak ma nikto iný ako RK nekontaktuje?

Odpoviem Vám otázkou. Zaplatili ste si reklamu na portáli kde inzerujete? Ak je Vaša odpoveď „nie“, tak to rýchlo urobte, možno máte pocit podľa čísel štatistík, že si reklamu platiť nemusíte, že Vašu ponuku  vidí každý deň dosť ľudí, realita je však taká, že 95% Vašej sledovanosti sú práve tí makléri, ktorý Vás na začiatku kontaktovali.

 

Kde robím chybu, ak ma ani po mesiaci čo si platím reklamu, nikto iný okrem RK nekontaktoval?

Po tejto otázke je namieste pouvažovať o tom, či ste náhodou Váš byt nenadhodnotili. Dajte si tú námahu, urobte si prieskum trhu, a cenu nastavte tak, aby ste boli schopný konkurovať ostatným ponukám.

 

Prajem Veľa šťastia pri predávaní!